Päikesepaneelide hooldamine lumest
Talv saabub iga aasta ühtemoodi ja ikka ootamatult. Kui Sinu kodus või ettevõttel on päikesepaneelid, siis siin on mõned olulised näpunäited, kuidas hoida neid efektiivsena isegi siis, kui lund sajab.
Kui katus ja päikesepaneelid kattuvad talvel lumega, siis ei ole vajadust lund päikesepaneelidelt koristama hakata. Kui päikesepaneelid on paigaldatud korrektselt järgides enne paigaldamist tehtud koormusarvutusi, siis üldjuhul peavad nad vastu nii tugevale tuulele, lumesajule kui raskematele ilmastikutingimustele. Soovitud kasu asemel võite kogemata hoopis kahju teha, kriipides päikesepaneeli või tekitades sellele mõrasid.
Lumekoristust tasuks kaaluda eriti lumerohketel talvedel, siis kui võib tekkida olukord, kus kevadisel ajal läbivettinud lume -ja jääkamakas võib paneelilt maha libiseda. On võimalik, et lumetõke ei suuda sellist massi kinni hoida. Teine oht on see, et jää võib liikuma hakates rebida päikesepaneelide alumise raami klaasist lahti. Seega, tasub olla ettevaatlik ja vajadusel konsulteerida spetsialistiga enne lumepuhastuse otsustamist.
Kui aga oled otsustanud ise päikesepaneele lumest puhasta, siis veendu järgmises:
- Puhasta õrnalt lumekiht
Puhasta õrnalt lund päikesepaneelidelt pehme luua või harjaga. Ärge kasutage teravaid esemeid, et vältida kriimustusi. Paks lumekiht koori maha mitmes etapis õhemate kihtidena. Nii hoidud paneeli pinna kriimustamisest. Viimased paar cm võib jätta paneelile, kus see sulaga ise maha tuleb.
- Ole ettevaatlik ja veenduge ohutuses
Enne päikesepaneelidele ligipääsu saamist veendu, et see oleks ohutu. Ära roni libedale katusele.
- Kontrollige tootlikkust pärast päikesepaneelide puhastamist
Kui märkate langust, võib see olla märk, et midagi vajab tähelepanu. Jälgige regulaarselt, et tagada optimaalne efektiivsus.
Kui oled mures päikesepaneelide seisukorra pärast, siis soovitame konsulteerida päikesepaneelid paigaldanud ettevõttega, kes oskab sel teemal nõu ja vajadusel abi pakkuda.
Pea meeles, et õige päikesepaneelide hooldus tagab päikesepaneelide pikaealisuse ja maksimaalse energiatootmise.