Päikesepaneelid

Päikesepaneelid vajavad päikesepaiste olemasolu, mis on üks tähtsamaks tootluse teguriks. Päikesepaneelide tootlikkus sõltub asimuudist ja kaldenurgast.

  • Home
  • Päikesepaneelid
1 +
Tehtud projekti

Päikesepaneelid on võimalik paigaldada erinevatesse asukohtadesse

Kõige tähtsam on loomulikult päikesepaneelide paigaldamisel päikesepaiste olemasolu. Päikesepaneelide tootlikkus sõltub asimuudist ja kaldenurgast.

Tihtipeale arvavad inimesed, et kuna Eesti tingimustes annab suurima aastase tootlikkuse kaldenurk 40 kraadi, siis justnimelt sellise nurga all seda teha tulebki. Tegelikkuses on tootlikkuse vahe üpris väike kui asimuut erineb ideaalsest kuni 25 kraadi või paneelide kaldenurk 15 kraadi. Miks on näha paigaldisi paneelide kaldenurgaga 15 või 20 kraadi? Siin tuleb mängu hind ja lamekatustel ka muud asjaolud. Tavaliselt ei ole majanduslikult mõttekas teha lisainvesteeringut kaldenurga muutmiseks, sest lisanduv maksumus ei kaalu üles saadavat võitu tootlikkuses.

Järgmine oluline tegur on katuse potentsiaalne eluiga. Katusekate peaks olema piisavalt heas korras ja veetihe, sest peale paneelide paigaldust on tunduvalt raskem viia läbi parandustöid või on see sootuks võimatu. Seepärast, vaadake kriitiliselt üle olemasolevad katusekonstruktsioonid ja katusekate ning uuendage need vajadusel.

Kuhu paigaldada?

Eesti PäikeseVägi kasutab oma töös ainult kvaliteetseid kinnituslahendusi.

Meie heaks partneriks on maailmakuulus kõrgkvaliteedi sünonüümiks saanud Schletter Solar GmbH, kes omab viie aastakümne kogemust. Schletter annab oma kinnituslahendustele 25-aastase garantii. Eesti PäikeseVägi on üks suurimaid Schletteri müüjaid piirkonnas.

Loe lähemalt kui kiirelt päikesepaneelid ära tasuvad.