Erakliendile

Päikesepaneelid on parim valik, kui soovid kiiresti oma elektrikulud kontrolli alla saada ja samas toota 100% rohelist energiat.

Oleme koostanud mõned näidispakkumised lihtsamate paigalduste näitel indikatsiooni saamiseks. Lõplik hind sõltub iga kliendi konkreetsest tellimusest, töö keerukusest ja asukohast.

Päikesepaneelid erakliendile

Päikesepaneelide ostuga muutute ise endale elektritootjaks ja esimeseks sammuks sellel teel on valida endale usaldusväärne partner. Just omavahelisest koostööst pannakse alus sellele, kuivõrd kiiresti ja edukalt edasine kulgeb. Tänaste elektrihindade juures tasuvad päikesepaneelid end juba ära alates 4,5 aastast.

Päikesepaneelide eelised:

Kuidas teha algust päikesepaneelide paigaldamisega?

Esimeseks sammuks on võrguettevõttelt liitumispakkumise küsimine. Tegu ei ole küll ülemäära keeruka ankeedi täitmisega, kuid parem on kui seda teeme meie.

Kui taotlus on võrgufirmale esitatud tuleb oodata liitumispakkumist koos kulude kalkulatsiooniga. Kui see on sobilik ja leping tööde tegemiseks allkirjastatud, saab asuda ehitusprojekti koostamise juurde ja selle alusel ehitusloa või -teatise taotlemiseks. Eesti PäikeseVägi ehitab elektripaigaldise valmis ning koostab vajaliku dokumentatsiooni Ehitisregistrisse ja võrguettevõttele esitamiseks. Pingestamisloa saamisel ja elektri müügilepingu sõlmimisel oletegi iseendale elektri tootja!

Kuidas päikesepaneelid raha teenivad?

Edasine on lihtne ja mis kõige parem, kõik toimub automaatselt. Päikesepaneelid toodavad elektrit ja saadud energia läheb koheselt kasutusse.

Kui omatoodetud elektrit jääb üle, liigub see elektrivõrku ja müüakse teie elektrimüüja vahendusel elektribörsil maha. Kui aga peaks energiat puudu jääma, siis ostetakse automaatselt see osa võrgust juurde. Sellisel viisil saab tulu kahtemoodi. Kui suudate omatoodetud elektrit ise kasutada, siis jääb sellevõrra kallis võrguelekter ostmata vähendades igakuiseid kulusid. Kui aga müüte ülejäägi maha, siis saate tulu müügihetkel olnud börsihinna järgi. Saadud raha võib välja võtta, aga võib ka jätta ettemaksuks talviseks ajaks.

Õige suurusega päikesejaamaga teenite suvisel ajal nii palju tulu, et see katab ka talvise aja elektriarved. Kõige suurem kasu sünnib siis, kui omatoodetud elekter koheselt ära kasutada. Omatarbe tõstmiseks pakub Eesti PäikeseVägi mitmeid võimalusi, nii erilahendusi paigaldusel, tarbimise juhtimist kui ka akupankasid.

Finantseerimine

Eraisikutel on võimalik taotleda järelmaksu või laenu päikesepaneelide paigaldamiseks.