OFF GRID

Eesti Päikesevägi on ehitanud mitmeid lahendusi, eriti kindlalt tunneme ennast off grid päikesepaneelid lahenduste vallas.

  • Home
  • Off grid päikesepaneelid
1 +
Tehtud projekti

Võrguühenduseta ehk OFF GRID PÄIKESEPANEELID lahendused

Suurim osa päikesepaneelide paigaldisi ehitatakse võrguühendusega, see katab reeglina kõik vajadused. Mis aga mõnikord klientidele üllatusena tuleb on see, et kui peaks esinema võrgurike ja elekter kaob, siis seiskub ka inverter.

Tavalise päikesepaneelide paigaldise juures ongi see taotluslik. Kui aga on soov garanteerida lokaalne elektrivarustus ka võrgukatkestuste puhuks, siis on vaja kasutada teistlaadi seadmeid ja akupanka. Üldnimetusena nimetatakse selliseid lahendusi hübriidseteks aga kuna ka võrguvaba ehk off-grid paigaldised on sellele väga sarnased ning kohati ka kattuvate omadustega, siis on alati hea, kui seletate pikemalt lahti oma vajadused. Siis on kergem valida sobivad seadmed ning süsteemi konfiguratsioon.

Üldistatult võib öelda nii, et hübriidlahendus on ennekõike mõeldud aitama suuremast hädast välja lühiajaliste võrgukatkestuste ajaks ning suurendama omatarvet laadides akud täis oma päikeseenergiaga ja müües salvestatud energiat siis, kui päike ei paista.

Võrguvaba ehk off grid päikesepaneelid lahendused on aga mõeldud eelkõige tagama elektrivarustust kohtades, kus võrku ei olegi ning hakkama peab saama päikesepaneelide ja generaatoriga. Eesti PäikeseVägi on ehitanud mõlemaid lahendusi, eriti kindlalt tunneme ennast off grid päikesepaneelid lahenduste vallas. Oleme teinud suuri ja keerukaid töid juba pikka aega ning omame selles vallas ainulaadset pagasit.

Loe veel off-gridi kohta meie artiklist Kas kallis võrgu liitumistasu või võrguühenduseta lahendus?“.

Akud on mõlema paigaldise tüübi juures üks olulisemaid komponente. Eesti PäikeseVägi pakub akusid maailma tuntuimatelt ettevõtetelt omas vallas:
BYD, GoodWe, Exide ja teised.