Millal on vaja kasutada päikesepaneelidel optimeerijaid?

Päikesepaneelide paigaldus optimeerijatega

Millal on vaja kasutada päikesepaneelidel optimeerijaid?

Päikesepaneelide paigaldamisel on oluline, et klient saab lõpptulemiseks päikesepaneelide paigalduse, mille tootlikkus on hea ja kestab aastaid.

Tootlikkuse oluliseksPäikesepaneeli optimeerija Tigo komponendiks on küll õigelt valitud päikesepaneelid ning õige paigaldussuund, kuid tihti aitavad parimale tootlikkuse kaasa päikesepaneelide optimeerijate paigaldamine, kas üksikutele või kõikidele päikesepaneelidele.

Päikesepaneelide paigaldamisel kasutatakse optimeerijaid eelkõige siis, kui päikesepaneel jääb paigaldamisel osaliselt varju või teatud kellaaegadel võib tekkida vari.

Optimeerijaid on erinevaid, on neid, mida saab igale päikesepaneelile eraldi paigaldada ja on neid, mida paigaldatakse tervele päikesepargile ühtse süsteemina.

Päikesepaneelide optimeerijate kasutamine muudab päikesepaneelide paigaldamise küll veidi kallimaks ja tihti ei taheta seepärast ka kliendi pakkumises optimeerijaid lisada, kuid kindlasti on antud kulu päikesepargi rajamisel põhjendatud ja teenib end kiiresti tagasi.

Siinkohal panekski klientidele südamele, et kui küsite päikesepaneelide paigaldamiseks pakkumist, siis tasub alati hoolega lugeda, mis pakkumise hinnas sisaldub. Alati ei ole kõige odavam lahendus kõige parema tootlikkusega lahendus.

Kui te juba ise teate, et teie eramu katusele võib tekkida varje erinevatel põhjustel, siis tasuks juba enne pakkumise tegemist uurida teenuse pakkujalt optimeerijate kohta.

Eesti PäikeseVägi kasutab päikesepaneelide paigalduses maailmatuntud kvaliteetbrändide Tigo ja  Solaredge optimeerijad.

Tigo optimeerija eeliseks on kindlasti asjaolu, et optimeerijaid saab lisada vastavalt vajadusele, täpselt niipalju kui on paneele varjutusest mõjutatud. Nii võib olla ühes paneelide ahelas nii optimeerijatega paneelid kui ka ilma nendeta.

Solaredge seadmed töötavad reeglina vaid koos sama firma inverteriga ja valikuline kasutus on piiratud. Isegi juhul, kui programmeerida optimeerijad tööle ilma sama tootja inverterita, siis on absoluutselt vajalik varustada nendega kogu paneelide ahel. Kui ahelas on Solaredge optimeerijad vaid osadel paneelidel, siis jääb kasu nendest olematuks, kuna inverteri jaoks on need sama mis varjutatud paneelid. See aga vähendab kogu ahela tootlikkust, täpselt samamoodi kui tavalisel paneelide varjutusel. Erinevus kahe tootja optimeerijatel tuleneb nende tehnilisest lahendusest. Seega, oluline on tunda eri seadmete tööpõhimõtteid ja valida antud oludesse sobivaim lahendus.

Päikesepaneelide optimeerijate eelised

Päikesepaneelide optimeerijad võimaldavad päikesepargi omanikule:

1. Suurema tootlikkuse – seda siis isegi varju, mustuse, tolmu, määrdumise korral
2. Paindlikku päikesepaneelide paigaldamisel– optimeerijad võimaldavad katusepinda maksimaalselt ära kasutada, isegi, kui peaks osaliselt varje tekkima.

Soovitame enne päikesepaneelide paigaldamist nõu pidada Eesti PäikeseVägi kogenud müügiinseneridega, kes lisaks täpsetele katuse koormusarvutustele, leiavad kliendile ka parima lahenduse nii varjude kui päikesepaneelide paigaldussuuna ja koha osas.