EAS-i varustuskindluse toetus päikesepargi rajamiseks
Tänases kiiresti muutuvas majanduskeskkonnas seisavad ettevõtted silmitsi mitmete väljakutsetega, mille haldamine nõuab nutikaid ja jätkusuutlikke lahendusi. Eesti majanduslangus ning endiselt keeruline olukord Ukrainas sunnivad meid kriitiliselt hindama oma äriprotsesse ning otsima võimalusi kulude optimeerimiseks ja jätkusuutlikkuse suurendamiseks. Üks selline võimalik lahendus ettevõttel on kindlasti päikeseenergia kasutuselevõtt.
Päikesepargi rajamine või salvestuslahenduse lisamine aitavad luua sõltumatust ning tagavad ettevõttele stabiilse energiatarne, olenemata turu kõikumistest. Päikesepaneelide ja akude investeering ei ole pelgalt kulutus, vaid strateegiline investeering tulevikku.
Strateegilise investeeringu tegemise juures on abiks EAS, kes pakub ettevõtjale selleks puhuks varustuskindluse toetust.
Milleks antakse EAS-i varustuskindluse toetust?
-Päikesepaneelide paigaldamiseks
– Salvestuslahendustele
– Päikesepaneelide paigaldamise ja salvestuslahenduse projekteerimis- ja paigalduskulude katteks
Olenevalt ettevõtte suurusest on toetuse määr kuni 50%. Rahas väljendades on EAS-i toetuse summa maksimaalselt väikeettevõtjale 200 000 eurot ja suurtele 500 000 eurot.
Toetust saavad taotleda järgmiste sektorite ettevõtted:
– Töötlev tööstus
– Joogi- ja toiduainete tootjad, kes ei ole varem saanud „ Toiduainetetööstuse investeeringutoetus energia varustuskindluse tagamiseks“ toetust-
– Majutus- ja toitlustus
– Veondus ja laondus
– Ja kõik teised ettevõtted, mis on EAS välistatud toetuse saajate hulgast.
Kui suur on EAS-i varustuskindluse toetus ettevõtjale?
Olenevalt ettevõtte suurusest on toetuse määr kuni 50%. Rahas väljendades on EAS-i toetuse summa maksimaalselt väikeettevõtjale 200 000 eurot ja suurtele 500 000 eurot.
Millised on olulised nõuded toetuse saamiseks?
– Toetust võib taotleda Eestis registreeritud äriühing, kellel on majandustegevus vähemalt 1. jaanuarist 2021
– Ettevõtja taotluse eelnenud kahe majandusaasta keskmine müügitulu äriregistrile esitatud majandusaasta aruannete kohaselt on taotleja põhitegevusalal vähemalt 100 000 eurot
– Alates 20 000 euro suurusest investeeringust ( ilma käibemaksuta) tuleb ettevõttel küsida kolm võrdlevat hinnapakkumist
– Päikesepargi ehitamiseks peab olema ehitusprojekt ja ehitusluba
– Akulahenduse puhul peab olema üürileping (väikeettevõtjal minimaalselt 5 aastaks ja keskmise suurusega ja suurettevõtetel 7 aastaks)
Taotluse menetlemise aeg
– Taotlust menetletakse 30 tööpäeva
– Toetust makstakse välja maksetaotluse alusel ja seda menetletakse 30 tööpäeva
Kui see toetus kõnetas Sinu ettevõtet, siis leiad rohkem ja täpset infot toetuse kohta Eesti PäikeseVäe kodulehelt.
Võta meiega julgelt ühendust, nõustame ja leiame Sinu ettevõtte jaoks parima lahenduse päikesepargi osas ning jagame rohkem infot toetuse edukaks taotlemiseks.