Kuidas hooldada päikesepaneele?

Kuidas hooldada päikesepaneele?

Päikesepaneelid ei nõua palju hooldust, pigem aeg-ajalt puhastamist ja pesemist.
Selle tööga saab põhimõtteliselt ise hakkama, kuid kui puuduvad täpsed teadmised, siis võib päikesepaneele töö käigus kahjustada. Näiteks päikesepaneele kriimustada või klaasi peal olevat peegeldamisvastast katet maha nühkida. Kui tihti päikesepaneele puhastada sõltub, kui tolmune on ümbruskond ja millise kaldenurga all on päikesepaneelid paigaldatud.

Kõige suuremat kahju päikesepaneelidele võib tekitada sammal, mis on vaja selle tekkimisel kiiresti eemaldada. Halvimal juhul võib selle mitte eemaldamine põhjustada päikesepaneelide süttimise. Päikesepaneelide puhastamiseks sobib kõige paremini deioniseeritud vesi, kus on ioonvahetusvaikudega mineraalained tavalisest kraaniveest eraldatud. Kui tavaline vesi võib jätta plekid, siis puhastusseadet kasutades saab päikesepaneelid sellega kenasti puhtaks ilma veeplekke jätmata.

Lisaks päikesepaneelide pesule, tuleb kindlasti tähelepanu pöörata paigaldatud inverterile, et selle asukoht oleks õige. Vähemalt mõnikümmend sentimeetrit külgeldelt ja ülevalt otsast pool meetrit peab olema inverteri ümber vaba ruumi. Kui inverter asub õues, siis peab olema kaitse otsese vihma eest. Kui soovite veenduda, et kõik paigaldatud päikesepaneelid töötaksid kenasti ja et midagi ei ole tuultega kinnitusest lahti tulnud, siis tasub lasta spetsialistil iga 2-3 aasta tagant päikesepaneelid üle kontrollida.

Ja viimane ning üsna sagedalt levinud teema päikesepaneelide hooldamisel on elektripistikute halb ühendus või/ ja hermeetilisuse puudumine. Halb elektriühendus võib ühelt poolt tekitada tulekahju, kuid teiselt vähendada päikesepaneelide tootlikkust. Kui teil ei ole just elektriku oskusi, siis tasuks siin samuti appi kutsuda vastav spetsialist.